bolak

Co znamená z hlediska nonverbální komunikace, když někdo chodí s rukama v kapsách? Co to o něm vypovídá?

Nejlepší odpověď
annas

Více možností – nejednotnost.

V oblasti řeči těla ruce v kapse znamenají, že je člověk v opozici, vyjadřuje pohrdání, opovržení. Ale není to vždy tak. Když se uchází třeba o místo, tak ruka v kapse znamená strach, malou sebedůvěru.

http://www.job­s.cz/poradna/i­mage-a-uspech/rec-tela/

Další vysvětelení
Ruce jsou vyloženě upovídané a nedovedou nic zamlčet a to ani v takových případech, když vězí hluboko v kapsách.Toto gesto značí zcela jednoznačně : jsem neodhalitelný : ruce jsou skryté ostatním zvědavým pohledům na dně kapes a dotyčný nevykazuje ani pozitivní a ani negativní reakci – nenechá si jednoduše koukat do karet.Kromě jiného pak ruce v kapsách kalhot vytvářejí dobrou bariéru – zkuste si na tento článeček vzpomenout tehdy, kdy budete muset vstoupit do kontaktu s osobou, které byste se raději vyhnuli.Pravdě­podobně jedním z Vašich prvních gest bude to, že si zastrčíte ruce do kapes.Zkuste někdy sledovat sami sebe nebo druhé a nemáte-li přirozenou schopnost číst gesta rukou, o které jsme hovořili na začátku, věřte, že naučit se „rukomluvě“ skutečně není nic těžkého : Má totiž svá pevná pravidla, podobně jako choreografie.Když si gesta a slova neodpovídají, skutečně to nelze přehlédnout, jaksi cítíme, že nám zde něco nesouhlasí – dá se to přirovnat ke špatně sesynchronizovanému filmu.Ruce ovšem nejen že mnoho říkají, ruce nám rovněž mohou pomoci pochopit svět.Ruce zdraví, mazlí se, chválí, hladí, přiznávají se k lásce, vzrušují i uklidňují, svírají se v pěst a když se zdá, že se celý svět zhroutil, ruce spráskneme a to třeba nad hlavou.

http://mluvime-telem.euweb.cz/ruce-reknou-nejvic.html

V oblasti etikety – ve společnosti.

Pan Špaček prozradil, kdy je ruka v kapse zcela nepřípustná! Je to projev neslušnosti. Někde se považuje dokonce za urážku.

" Ruka v kapse byla podle klasických pravidel etikety zcela tabu. Neexistovala situace, kdy by si muž mohl dát ruku do kapsy. Leda když byl sám doma.“

„Dnes už připouštíme více neformálnosti a ležérnosti než dříve. Při přednášce nebo semináři na pracovní úrovni je občas ruka v kapse v pořádku. Navíc navozuje pocit neformálnosti, přátelského vztahu a přispívá k uvolněnosti účastníků.“

Zcela tabu. Při pronášení přípitku, na svatebním obědě to už nejde. Při rozhovoru se společensky na rovinu postavenou osobou si ruku do kapsy můžeme dát, ale ne když hovoříme se ženou, výrazně starším nebo nadřízeným, nebo když někomu blahopřejeme k narozeninám.“

http://www.im­puls.cz/clanek/co-znamena-ruka-v-kapse/214824

Další odpovědi
Jsemtady

Aktualne ze mu mrznou ruce. Sem tam ze ma v kapse penezenku a drahy telefon, pripadne neco co by nerad stratil. V praci ze nema co delat.