Co znamená: vzal(a) si margarinovou krabici a ...... ?

Doplňuji:
Tuto otázku by měl pochopit starší člověk.Nic proti vám ,mladým.

Nejlepší odpověď
quentos

možná by stálo za to upřesnit, kde je nejasnost. Ve slově „margarinová“? V tom případě se jedná o krabici od margarínu (druh rostlinného tuku, lidově řečeno „másla“, ale o máslo nejde, jen to podobně vypadá a podobně chutná)

Další odpovědi
dědapetr

Naskládala proviant a poslala na vojnu.

Drap

Jen pro upřesnění : margarin neni máslo, ani tak nevypadá a už vůbec ne chutná. To se nám jen občas snaží namluvit některé reklamy.

hanulka11

dříve jako děti jsme si dělali pokojíček pro panenky v těchto krabicích měla odklápěcí víko .

elektrikář

Krabice byla ze silného papíru něco vydržela byla asi na 20 kostek tuku v kostkách 10 × 10 cm.Originál margarin byl vyráběn z tepelně a tlakově zpracovaného loje.Jako nahrada za máslo, do pečení. Smíchal se mléčným zakysem a ztoukl jako máslo.Později to byly ztužené rostliné oleje používané do pečiva.Dostával jsem v nich buchty na vojnu. Dnes už to jsou pohádky starých zbrojnošů.