gatanegra

Co znamena vyslov „nemám s nikým co dělat“?

Nejlepší odpověď
annas

Ta nešťastná formulace… Otázka by měla znít nějak tak: Co znamenají slova …, nebo když někdo vysloví .....

  1. Jsem ráda sama, s ostatními se nudíte. Nezaujmou vás. .
  2. Druhá možnost, že nemáte s nikým nic společného. Třeba někdo něco provede, vy se bráníte, že s dotyčným nemáte nic společného, že o ničem nevíte apod.

Další odpovědi
zjentek

v dnešním světě,já to vidím jako že: „nemám žádný dluhy“ ..a tím pádem nemám s nikým co do činění.. a proto jsem sama .)
Doplňuji:
ale spíše to bude: „nudí mě všichni..celý svět..“

annas

Ad zejntek. Ona čte Čapka, takže dotazy se spíš týkají doby minulé. ?-))