gatanegra

Co znamena vyslov „Fuj loty!“?

Nejlepší odpověď
annas

Co je vyslov? Slovní spojení uvádí Karel Čapek.

Fuj = citoslovce, vyjadřuje odpor, opovržení či leknutí, Nedá se přesně uvést (třeba jako brrr).

Lot, loty = staročeská jednotka váhy, např. pro nákup kávy. V tomto významu samostatně zmiňuje i K. Čapek. – ani lotu masa na sobě nemá.

Jinak Fuj loty – je myšleno u Čapka jako reakce na určitou situaci.
.Fuj – je to velmi (hodně) ošklivé, moje slova mají velkou váhu, potvrzují závažnost činu – volně vysvětlené. .

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Lot
Doplňuji:
V odkazu jsem všechny dnešní významy slova lot. Až později jsem narazila na Čapka,. Jde tedy o výraz z 20. a 30. let 20. století.

Zda se užívá ještě dnes, nevím.

Další odpovědi
zjentek

hele gata-negra, nemáš přítele jiný národnosti?