annas

Co znamená výrok politika, když prohlásí, že si uložil „bobříka mlčení“?

Který bobřík by byl určitě správnější, kdyby ho politik nejen vyslovil, ale také plnil?

Znáte ještě jiné bobříky od autora J. Foglara?

Nejlepší odpověď
vagra

Myslím,že by měli držet bobříka č.13 a tím je bobřík ušlechtilosti,což by obnášelo např.:
Nepromluvíš jediné neslušné slovo. Nebudeš nikdy hrubý. Neuděláš nic nečestného. Nebudeš lhát. Budeš konat dobro a každému pomáhat…
Chtěl bych vidět,kolik našich představitelů,by je splnilo.
Další bobříci podle Jestřába,se jmenovali:
Bobřík mrštnosti,Bobřík míření,Bobřík záchrany,Bobřík plavec,Bobřík dobrých činů,Bobřík odvahy,Bobřík květin,Bobřík velkého mlčení,Bobřík osamělosti,Bobřík zručnosti,Bobřík síly,Bobřík hladu a Bobřík ušlechtilosti.

Zdroj: Různá literatura

Další odpovědi
anonym

znám ještě Hochy od Bobří řeky

led

Žiaľ Foglar sa asi obracia v hrobe nad zneužívaním jeho Bobríkov. Máloktorý politik by si ich zaslúžil.

Mili @

že něco tají…
asi bobříka odvahy by měl plnit!