Makina

Co znamená výraz: vskutku

Nejlepší odpověď
annas

Machkův Etymologický slovnik:

Slovo skutek mělo původní význam skutečnost. Od staročeského skutiti ‘učinit, provést, spáchat’.
Až později vzniklo od tohoto slovesa podst. jméno skutečnost stejně podobně jako odpovídající německé Wirklichkeit od wirken.,

Např. zlý skutek skutil = takže ve skutečnosti provedl, spáchal něco špatného.

Dnes modální částice, která vyjadřuje jistotu – skutečně, opravdu.

Další odpovědi
Standaa

  • doopravdy, skutečně, opravdu, fakt

Dnes ráno jsme měli vskutku dobrou snídani.

  • po pravdě, ve skutečnosti, doopravdy, de facto

Neměl jsem v onom okamžiku ani nejmenší tuchy, že to, co mám za velmi malou dávku tuhého opia, vskutku jest asi velmi velikou dávkou.