Avatar uživatele
www

Co znamená výraz „jsem křemela“? Sedím s kamarádkou a ona prý je 😁 Jsem to už dlouho neslyšel 😉

Teda nevím na co, ale bojím, že tuším 😁
Doplňuji:
No, jako nadávku to moc neznám, většinou to byla děvčata a těm se nenadávalo 😁
Takže asi nešika bude nejpřesnější..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: www

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? Dmitrij, Kerberus, beer, fcoop, anonym, anonym před 4520 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jen doplním, že jde o nářeční slovo pro křemen. V přeneseném významu slouží pojmenování křemel(a) jako nadávka. Nazývá se tak neobratný člověk = kopyto.

Doplňuji:
Ad beer. Svou odpověď (křemela = neobratný člověk) jste dodal až po vložení mé odpovědi… Mělo to vzbudit dojem, že opisuji?

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Tak to jem taky dloouho neslyšel )) Krásný, starý výraz pro manuálně málo zručného člověka – nemehlo. Ale křemela je lepší, milá „sebekritika“. Rád bych seděl s Vámi !!
Doplňuji:
Možná lepší než nemehlo to bude nešika, neobratný člověk. Brácha byl křemela, protože neuměl kotrmelec ))

Upravil/a: beer

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
beer

Pro Kerberus:
Neneneee, náhoda!! )) Ráno sem to zapnul, protože ,ne napadlo, že je moje odpověď nepřesná a nikdo ještě nehlasoval, žádná další odpověď nebyla. Hooonem jsem začal psát, volil slova pak uložil, už to nešlo, viděl vokno doplnění tak zkopíroval a doplnil. No a pak vidím tvůj text…)))
Psali jsme zkrátka současně, já chtěl jsem honemhonem upravovat a tak to vzniklo.

před 4520 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Ad beer. Dala jsem Vám bod a pak napsala svou odpověď. Stalo se.
Ale svou odpověď jste doplnit až po přidělení bodu ode mě, tedy po mé odpovědi. Nechcí tím říct, že jste opisoval, ale …

Kdo chce pochopí, kdo ne, je zbytečné něco uvádět.

před 4520 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Ad www, to, že neznáte křemelu jako nadávku, je vaše věc. Ale nepodceňujte význam etymologie, jak už se několikrát stalo.
Já jsem ráda, když se dovím něco navíc, co neznám, nezatracuji nové informace na rozdíl od vás.

před 4520 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
www

To jsou mi ale věci 🙂 Nejdřív to schytá Beer, protože jste psali současně. No a teď i já, že jsem odůvodnil, blbec, svoje ohodnocení odpovědí. Za dobrotu na žebrotu 😁
Mmj., Kerberus – otázka byla na VÝZNAM slova (děkuji za vysvětlení), ale nikoliv na jeho původ ! Stylizovat otázku snad ještě zvládnu.. 😉
P.S: ono se dnes blbě vstávalo? To nic, podívej, venku je krásně a barevně, bude líp 😁

před 4520 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek