erevfall

Co znamená výraz „chvěje se mu strunka“?

Ahojky,
nerozumím dobře té větě:
„Každému, kdo měl srdíčko, chvěla se v srdci strunka.“

Může mi někdo vysvětlit?
Předem děkuji!

Nejlepší odpověď
annas

Srdce je symbolem lásky, proto každý jedinec, jehož potká láska, ji prožívá jinak – rozechvěje se, pláče, směje se, dává své pocity či city najevo. Stejně jako struny u houslí, když je hráč rozechvívá… housle pláčou, radují se, výskají…

Asociace.

anonym

V zásadě souhlasím, jen bych malinko popravil. Asociace = sdružená představa. Tady se jedná spíše o metaforu (zdobné přirovnání), pod. jako fabulace či literární licence. A chápu to jako sdílené dojetí více lidí buď při pohnuté sentimentální scéně (divadlo, film), příp. hlubší emoce při nějakém zvláště brutálním násilném činu.

Kerberus

Každý se dívá na skutečnost jinak. Nevadí. Když slyším znít některé tóny houslí, sevře se mně srdce, stejně je tomu naopak. Poznala jsem na vlastní kůži… Moje pocity …
Při sentimentální scéně i brutálním činu jsem samozejmě dojatá, ale moje představa je úplně jiná …
Ale spíš bych řekla, že jde o vnitřní souvislost …

erevfall

Je to tak: to jde o písni, která hrála při pohřbu.
Děkuji!