sesednizkola

Co znamená výplatní poměr u hracích automatů?

Když má automat výplatní poměr 70%, chápu správně to, že ze 100 Kč hozených do bedny musí hráči vyplatit 70 kč a 30 kč majiteli kasína. Co znamená vyplatit? Když mi padne výhra 70 Kč které nevyberu, ale budu dál hrát, považuje to mat za vyplacené a z každého dalšího protočení si bere těch 30% do zisku a 70% do banku „pro vyplacení“ nebo automat bere těch 70% jen jako opravdu vyplacených pouze v tom případě, že příjde obsluha, otočí klíčem a předá peníze výherci?

Nejlepší odpověď
Funna

chápeš to správně…co ale správně nechápeš je to, že automatu je úplně jedno, kdy a kolik „mincí“ vyplatí…takže tvá úvaha „když nevyberu“ je zcela zcestná…kdy a jak výhru vydá a kolik „procent“ to bude je stroji naprosto lhostejné…jedno ale stále platí – 7 ku 3…automat VŽDYCKY 30% VYHRAJE…a čím déle budeš hrát, tím vyšší je pravděpodobnost, že půjdeš domů lehčí o 30% svého vkladu…vyhrát „balík“ je opravdu jen o náhodě…

Další odpovědi
Alesh

Chápeš to v podstatě správně. Přesně řečeno je nastaven tak, aby průměrně na 100 Kč vhozených, 70 Kč vrátil na výhrách. Jedná se samozřejmě o dlouhodobý průměr, tedy může se ti klidně stát, že nasázíš do něj 3 kila a dostaneš prd. pak přijde borec po tobě, hodí tam pětku a vyklepe na něj 2 kila. Samozřejmě je to propočítaný ještě na víc protočených peněz, tohle ti dávám jen jako příklad principu, jak to funguje.

Hlada

Je to poměr všech výher/vkladů, nikoli poměr počítadel out/in.