michulexxx

Co znamená ,,volná pracovní doba,,?

požadavky práce

Nejlepší odpověď
Johny_r

Nevím, jestli to má nějaký právní význam. Dovedl bych si pod tím představit leccos.
Ze strany zaměstnavatele třeba požadavek, aby byl pracovník dostupný kdykoli.
Spíš to ale bude něco ve smyslu, že můžete pracovat, jak chcete, za předpokladu, že budete vykonávat svěřené úkoly v odpovídajícím termínu. Neboli, když zvládnete za hodinu to, co jiným trvá osm hodin, tak můžete pracovat hodinu denně.
A nebo to může znamenat tzv. klouzavou pracovní dobu ve smyslu, že musíte pracovat 8 hodin denně, ale je jedno od kdy do kdy.
Některé firmy mají toto zavedeno třeba s omezením, že musíte začít třeba od sedmi do desíti a pak těch 8 hodin. Kdo chce být dřív doma, začne v 7, kdo se chce vyspat, začne v 10.

Další odpovědi
anonym

Volná pracovní doba funguje na základě dohody mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, kdy má pracovník za úkol odvést svou práci v libovolném časovém úseku. Musí však vykonat pracovní úkoly a splnit podmínku odpracovaných hodin určených pro jeden pracovní den.

Hlada

Tento pojem nemá oporu v Zákoníku práce. Nejedná se o zaměstnání, ale zpravidla o obchodní činnost za provizi.

tom004

Možná je tím myšlena „volitelná“ prac. doba.

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pojmy/p1283-pruzna-pracovni-doba.aspx