Retko

Co znamena „…vinkulována ve prospěch banky“?

Laicky prosim, pro pochopeni…

Nejlepší odpověď
hanulka11

tzn. v případě pojistné události je banka subjektem, který může po pojišťovně nárokovat pojistné plnění. Obvyklou praxí je, že banka nechá velkou část plnění nebo i celé plnění dlužníkovi, aby mohl napravit vzniklé škody. O část, kterou si banka ponechá se pak snižuje nesplacená část hypotéky.

Další odpovědi
panenka

Jedná se o podstoupení pojistného plnění třetí osobě. Jedna z možnosti zajištění hypotéky, leasingu či jiného typu úvěru.