wája

Co znamená ve zdravotnictví slovo: Foraminostenosa a foraminílně ?

Má tchýně má nález na páteři kde jsou udanná tato dvě slova kterém nerozumí, Foraminostenosa a Foraminálně

Nejlepší odpověď
quentos

Foraminostenosa (novějším pravopisem foraminostenóza): útlak kořene v úzkém meziobratlovém otvoru.

foraminálně souvisí s „foramen“ – mezera (např. mezi obratli)

Zdroj: www.lfhk.cuni­.cz/soclekapps/o­setr

Další odpovědi
cochee

Foramin je kořen slova, týkající se páteřních kanálků, kudy z ní (z páteře) vycházejí nervy. Stenosa je zúžení. Takže foraminostenosa je zúžení těchto kanálků.