Co znamená ve Fyzice značka Vt ?

Učím se Fyziku a narazil jsem na značku Vt , tato značka se mi objevila v tomto vzorci : Fg=Vt.q.g (neboli Gravitační síla rovná se ??? krát ro krát gravitační konstanta).Předem děkuji za odpověd
Doplňuji:
Děkuji.Hodně mi to pomohlo.Chodím do 7.třídy a mám docela blbý známky tak se to snažím alespon naučit vzorečky a podle nich mi to paní učitelka vysvětlí

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

vzhledem k tomu, že základní vzorec pro Fg je m.g, tedy hmotnost (daného tělesa přitahovaného gravitační silou) krát gravitační konstanta, bude Vt něco, z čehož lze vypočítat hmotnost - a jak jistě víte, hmotnost lze spočítat jako součin hustoty a objemu. Vt bude tedy "objem tělesa" - t jako těleso.
Doplňuji:
Skeptik - se to mylně nedomnívám, obšlehl jsem to od tázajícího :{))>

Další odpovědi:

Pokročilý

Vt je objem tělesa v tíhovém poli, g je tíhové zrychlení (tedy nikoliv Newtonova gravitační konstanta, jak se mylně domnívá quentos) a ro je hustota daného tělesa. Tento tvar vzorce pro tíhovou sílu s předpokladem neměnného tíhového zrychlení a homogenního tíhové pole pokud se pohybuje těleso v blízkosti povrchu se zanedbatelnou změnou intenzity gravitačního pole, lze využít především v úlohách zabývajícími se mechanikou tekutin.
Doplňuji:
To "objem tělesa v tíhovém poli" je nesmysl, správně pouze "objem tělesa". Autorovi otázky se omlouvám za případné nedorozumění.

Zlatý

Koukni se to matematicko fyzikálních tabulek na střední škole se bez nich neobejdeš

Fyzikální vzorce nejsou o písmenkách, ale názvech fyzikálních veličin.

Když se budeš učit třeba z překladu zahraniční učebnice, dost často jsou tam jiná písmenka.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.