blod

Co znamená v trestním právu opetovně? Kdyz jsem pred11lety spachal trestny cin a ted znovu je to opetovne nebo recivida?

prosim o podrobnejsi vysvetleni slova opetovne a recidiva je recidiva nebo opetovne kdyz je to po 11letech diky
Petr

Nejlepší odpověď
perry001

každý trestný čin, respektive skupina TČ má svoji promlčecí lhůtu. Pokud budete trestán za trestný čin, který má promlčecí dobu 8 let, a po 11 letech spácháte stejný TČ, už to není opětovně. Výjimkou jsou TČ proti životu a zdraví, ty promlčecí dobu nemají.

Snad si to ještě pamatuji, přece jenom jsem z toho maturoval před temi lety :)

Další odpovědi
arygnoc

zase, znova.

tedy nejevíte známky nápravy, recidivujete, jste recidivista.

Fidel

Dobrý den, perry001 nemá tak zcela pravdu. Protože promlčecí lhůty běží i u tč proti životu a zdraví… Ale otázkou je, zda máte zahlazené odsouzení. Pokud ne, jste recidivista. Ovšem u některých skutkových podstat tč je za slůvkem opětovně uvedeno např. v posl. třech letech (kvalifikovaná skut. podstata krádeže). Napište více o vašem případu. (za co jste byl odsouze, kolik jste dostal trest a z čeho vás nyní obviňují)

quentos

recidiva je opětovné spáchání trestného činu, je to tudíž totéž. V trestním právu je význam slova „opětovně“ úplně stejný jako v běžném životě.