skorcovaz

Co znamená v textu „©“?

Kdyby se to nezobrazilo, tak co prosím Vás znamená na konci textu písmeno „C“ v kroužku, alias Copyright? Proč se to tam píše?
Děkuji za odpovědi! :)
Doplňuji:
Můžu udělat textový příspěvek a požít tam tuto značku, nebo je nutné jej někde registrovat, či co?

Nejlepší odpověď
quentos

píše se to tam proto, aby se, vědělo, že daný text není z mé hlavy. Jak píší na stránkách ministerstva kultury, její význam je dnes však již spíše informativní, není třeba text tedy nikde registrovat. Více zde:

http://www.mkcr­.cz/cz/autorske-pravo/caste-dotazy-508/
Doplňuji:
omluva za čárku navíc :{/>

Další odpovědi
IK

Stačí když se pod článek podepíšeš, je to stejné přihlášení k autorství, ale pokud chceš užít Copyright, pak připiš rok zveřejnění.

mosoj

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­39&q=Copyright&sa=Vyh­ledat

skorcovaz

Před vložením jsem to samozřejmě zadala do vyhledávání, nejsem debil, chci prosím odpověď na moje otázky!!!
Píšu článek a tam použít tuto značku, nebo je nutné jej někde registrovat