Co znamena v rozpoctu na stavbu polozka: Presun hmot? A jak se takovy presun hmot pocita?

Nejlepší odpověď
Cullinda

To je asi dovoz a odvoz materiálu ne?
Příklad : dovoz písku, ovdoz suti nebo hlíny.
A počítá se sazba x kilometr.
Tedy- to je jen můj názor..

Další odpovědi
pondělí

pokud jste součást stavby a hmotný,tak si započítávejte i vlastní přesun z místa skladu na misto určení

Bumbes

Například i převožení (kolečkem) písku, štěrku, betonu a jiných materiálů na konkrétní místo na stavbě. Dá se to zúkolovat na hodinovku, nebo na určitou váhu a konkrétní vzdálenost, např.:
Přemístění materiálu (kolečkem)

  • 0–15m – 1t/130,–Kč
  • 15–30m – 1t/200,–Kč
  • 30–50m – 1t/300,–Kč

Další varianta bývá například u pokrývačů přesun materiálu na místo zpracování (střechu) Kde se používá koeficient váha/patro – 1q/50,–Kč

Záleží vždy na přípravě projektu a rozpočtáři, jaké položky a taxy použije, a finálně na investorově souhlasu při schvalování smlouvy.

elektrikář

My jsme mněli ve smlouvě že přesun materálu zajišťuje zákazník.Museli nám součásti výtahu dát do montážní zony. Rozvézt dveře po patrech, motory, stroje, odmněna se počítala z váhy a metrů Jednou to stavitel počítal celou neděli a zjistil že by vyfaktůroval 6OO.- hodil nám papíry na hlavu a proklel do 7 kolena. Byli jsme tam dva lecos bylo těžší než by jsme unesli. Jsou na to tabulky.