zdennyve

co znamená v příbuzeneckém vztahu výraz vlastnice? a jaký je mužský ekvivalent?

Nejlepší odpověď
annas

Prot tyto vzdálenější příbuzenské vztahy se používají pojmy:

vlastník – vlastnice; druhý bratranec – druhá sestřenice.;

Jinak vlastník = syn otcova či matčina bratrance nebo sestřenice, vlastnice = dcera otcova či matčina bratrance nebo sestřenice

Příbuzenské vztahy najdete vysvětlené v archívu Odpovědí nebo v odkazu
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_%C4%8Dlen%C5%AF_ro­diny

Další odpovědi
cipango

Mužský rod je vlastenec a tento výraz se používá, když už se pro příbuzenský stav nehodí nic jiného. Jako teta vašeho bratrance ze sestřiny strany…
Doplňuji:
Pardon: Vlastník