Georgo2010

Co znamená v překladu „train with raised chopper“? Může to být ve smyslu spřežený vlak?

Nejlepší odpověď
quentos

„vlak se zdviženým přerušovačem“? Jestli to dává smysl… nejsem odborník; chopper = (mj.) přerušovač v elektrotechnice, ovšem nevím, jestli se vyskytují i na elektrifikovaných železnicích, potažmo na vlacích
Doplňuji:
answerer bude mít pravdu. Dejte si „raised chopper“ do Googlu do uvozovek, dejte „obrázky“ a jukněte na třináctý v pořadí, celkem to odpovídá.

Další odpovědi
mojitek

neumím tolik anglicky,ale neznamená chopper v tomhle případě něco jako vrtule/šroub na odstranění sněhu? Čili -vlak se zdvižným (šroubem?nebo nevím jak se tomu říká) na sníh.

answerer

Pokud se nepletu je raised chopper tzv. spřáhlo, tedy mechanismus umožňující spojení dvou vozů dohromady, př. lokomotivy a vozu.