Co znamená v překladu (italsky) slovo Ducati? Jinak je to motorka.

Italsky Ducati

Nejlepší odpověď
quentos

podle zdroje, který psal italský rodilý mluvčí, znamená ducati v italštině „vévodství“ a rovněž to byl v minulosti název měny (přibližně naše „dukáty“, jednotné č. „ducato“); ale jinak se ta firma na výrobu motorek jednoduše jmenuje podle pana Ducatiho, který ji založil.

V dnešní době je Ducati rovněž značka nákladního automobilu z dílny automobilky Fiat. srv. zdroj (v angl.)

Zdroj: http://www.mo­torcyclebikes­.org/motorcycles-bike/ducati-is-italian-for-a-food-or-drink-i-know-its-a-motorcycle-is-it-also-a-food-or-drink

Další odpovědi
mojitek

Jenom trosicku opravim Quentose: Ducati se jmenuje podle zakladatelu (bratri Ducatiove). Fiat ma dodavku ,ale nazev je Ducato.
Jinak Dukatky jsou nadherny stroje,hlavne to nejsou radove ctyrvalce,ale vidlicove dvouvalce.Krasny zvuk,design a charisma.Pokud bys chtel vedet jeste treba nazev CAGIVA proc se tak jmenuje,tak nazev se sklada ze tri jmen zakladatelu(CAs­tiglioni+GIova­ni+VArese).Ji­nak firma Cagiva,jeji vedeni muze za zanik Ceske Čezety.Ale to je uz jina historie..