Avatar uživatele
arin

Co znamená v právní terminologii skrytá kupní smlouva ?

Co znamená v právní terminologii skrytá kupní smlouva ? Může tímto být myšlen např. ústní příslib darování nemovitosti konkrétním osobám ? Může být např. samotná investice do cizí nemovitosti se souhlasem majitele touto skrytou kupní smlouvou ? Tento výraz použil advokát v řízení SJM, kdy protistrana žaluje investice vložené do rekonstrukce nemovitosti, která mu v té době nepatřila.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3065 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hans51

Jste si jistý(á) tím, že skutečně použil termín skrytá kupní smlouva? Protože s takovým pojmem jsem se za celý život nesetkal (určitě bych si jej zapamatoval). Nahlédl jsem i do slovníku pojmů z nového občanského práva a taktéž bez odpovědi.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arin

Jsem si tím naprosto jista, neboť tento pojem padl několikrát a i moje zkušená advokátka nad ním kroutila hlavou, proto se ptám, zda to není něco nového třeba ze západních zemí.

před 3064 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hans51

Neměla by nastat situace, kdy by advokát, řešíce vnitrostátní právní problém, vycházel z institutů, které by naše právo neznalo. Možná si tím jen honí ego, případně chce před klienty vypadat jako profesionál.

Zařazení jakékoliv novinky do našeho právního řádu je jen a pouze v rukou zákonodárce 😉 na to je i sebelepší advokát jednoduše krátký.

před 3064 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek