verka

Co znamená v jídelníčku : dlouze tažený?

Nejlepší odpověď
www

Při malé teplotě a dlouho.
Vývar, pečení masa ap.
Doplňuji:
Vývar z masa či kostí je tímto způsobem ‚silnější‘ a chutnější, pečené maso měkčí a šťavnatější.
Zkušenost

Další odpovědi
annas

Táhnout u vaření = pomalu, tedy dlouho vařit.

Je to dlouhé a pomalé vaření např. různých vývarů s masem na polévku, na omáčku.

Postup
Když začne voda s masem vřít, stáhne se plamen Vývar by neměl silně bublat, jen sem tam by se líně měla převalit bublina a lehce rozvířit hladinu. Profíci tomu říkají, že se vývar „táhne“. Bubláním se navíc vývar více zakaluje.
Vývar můžete vařit i hodin šest, ale pro domácí potřebu stačí dvouhodinové probublávání. Občas se u hrnce zastavte, seberte z okrajů hnědou pěnu (hodí se malý cedníček nebo děrovaná naběračka), případně dolijte studenou vodu.

Návod na taženou polévku najdete v odkazu.

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/silny-domaci-kureci-vyvar-jako-od-babicky-tahnete-alespon-dve-hodiny-1ga-/hobby-domov.aspx?c=A100708­_144618_hobby-domov_bma

marci1

Buď dlouze vařený vývar z kostí a masa, nebo dlouze tažené ( dlouho válené ) těsto na závin.