TomBa

Co znamená v biatlonu termín kalibrová rána?

Nejlepší odpověď
odik

U klasických papírových terčů je to okamžik, kdy si rozhodčí není jistý zda střela zasáhla nižší hodnotu nebo se jedná ještě o vyšší (např. 6–7). V tomto okamžiku vezme kalibr = dokonalý projektil, porovná otvor v terči a podle toho se rozhodne.
Na biatlonu u automatických terčů je to okamžik, kdy projektil zasáhne okraj terče (černého) a někdy je to ještě uznáno a jindy už ne.

Další odpovědi
cynique

Cituji: „…Trenér Ondřej Rybář říkal, že rány byly kalibrové, tedy velmi těsné…“

Zdroj: http://sport.id­nes.cz/dve-chyby-jsou-moc-litoval-biatlonista-moravec-ale-nasel-si-cestu-pyz-/biatlon.aspx?c=A120303­_154532_biatlon_ma

arygnoc

je to taký zásah terča, kedy nedošlo k fyzickému kontaktu strely a mechanizmu, ktorý terčík sklopí (ako úspešný zásah), teda zásah, ktorý pôsobí na konštrukciu sklopného zariadenia tak, že tento sa sklopí a kvalifikuje výstrel ako úspešný, i keď v podstate terč (sklopný mechanizmus) bol minutý.