Co znamená u baterek označení R6, R20 atd.? Co znamená u halogenových žárovek označení GU10 ? děkuji moc za odpovědi

Nejlepší odpověď
rynek878

Válcové NiMH akumulátory
Značení
Uzavřené plynotěsné NiMH válcové akumulátorové články by měly být podle platných norem značeny písmeny HR, po nichž následuje nejprve písmeno L, M, H nebo X označující, že článek s L je navržen pro nízké (do 0,5 It), M střední (do 3,5 It), H vysoké (do 7 It) nebo X velmi vysoké (nad 7 It) vybíjecí proudy, a následně pak dvě skupiny čísel, oddělené lomítkem

link:
http://www.bat­tex.info/herme­ticke-akumulatory/nimh-akumulatory/valcove-nimh-akumulatory

Halogenová, žárovka, halogen, PREMIUM, 35W, 220V, 230V, s, paticí, patice, GU10, GZ10, 60st.,

Komerční reflektorová halogenová žárovka 35W/60°/220V/­GU10/1500hodin s označením PREMIUM s vyšší životností a vyšší cenou proti EK BASIC. Použití pro podhledové bodovky a spotová svítidla s paticí GZ10/GU10.

http://www.elektro-paloucek.cz/zarovky-a-zarivky/halogenove-zarovky/halogenove-zarovky-gu10/halogenova-zarovka-gu10-230v-jdr-a35w60c-premium-35w

Další odpovědi
mosoj

No je v tom bordel jako ve všem. Normy jsou drahé .

Nejběžnější primární články ( baterie) se značí
a.) podle pouzdra

AAA – malá tužková-
AA – velká tužková
C- malý monočlánek
D- velký monočlánek

b.) podle typu a tvaru

AAA= R(LR)3 – ZnCl, v závorce alkalická
AA= R,(LR)6
C = R,(LR)14
D = R,(LR)20

plochá baterie 3R12, nebo alkalická 3LR12

hanulka11

označení halogenových žárovek GU10 znamená druh patice

Zdroj: http://www.mhkan­lux.cz/jdr-35w60c-gu10-halogenova-zarovka-eanGXZH019-skup10741.php