Co znamena tvrdolisty les?Diky

Nejlepší odpověď
panenka

Tvrdolistý les je les typický pro subtropický pás. Zima v této oblasti je mírná, a proto dřeviny neshazují listy (neprobíhá každoroční defoliace). Stromy a keře mají velmi často listy tvrdé a kožovité, voda se z nich vypařuje jen nepatrně.

Tyto oblasti byly osídleny již ve starověku a lidé z velké části vždyzelené lesy vykáceli. Nyní jsou tyto oblasti porostlé křovinatými porosty – časté jsou duby, vřesovce, pistácie, myrta a rozmarýn. V subtropické oblasti Středomoří se tyto porosty nazývají macchie.

Zdroj: http://priroda­tichy.wgz.cz/tvrdo­listy-les