Co znamená trnová koruna a jaký měla význam?

Nejlepší odpověď
annas

Trnovou korunu dostal ukřižovaný Ježíš Kristus. Měla být výsměšným symbolem toho, že je sice král, jak tvrdí, ale ne s korunou zlatou, ale s korunou z trní. Z toho pramení význam trnové koruny jako symbolu utrpení.

Nebo na rakev s tělem Havlíčkovým klade Božena Němcová trnový věnec jako znamení mučednictví.
Ontola.com

Další odpovědi
SajmonModer

Trnová koruna je v křesťanské terminologii jedním z pašijových nástrojů (Pašije jsou biblickým termínem pro utrpení Ježíše Krista, mučení, které předcházelo samotnému ukřižování).

Jde o trnový věnec, který vojáci Ježíšovi vsadili na hlavu před jeho ukřižováním. Spolu s rákosem („žezlem“) a purpurovým pláštěm sloužila jako bolestná parodie na jeho titul židovského „krále“ (obvinění, pro které byl oficiálně Pilátem odsouzen). Mluví se o něm v evangeliích a často jej zmiňují také další rané křesťanské texty. Jeden trn byl podle pověsti vložen do Svatováclavské koruny.

Miroslavst

Jeden trn byl podle pověsti vložen do Svatováclavské koruny.

http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/9/97/Chris­t_Carrying_the_Cros­s_1580.jpg