Fallagela

co znamená tříbodový závěs?

Jak popsat tříbodový závěs, k čemu slouží? A proč tříbodový?

Odpovědi
Lamalam

Tříbodový závěs se používá např. u traktorů k připevnění a pohonu neseného příslušenství.

Mc Merkurion

tři body jsou stabilita (viz třeba štokrle),na dvou je to zavěšený,třetím se může uzpůsobit poloha
https://www.go­ogle.cz/search?q=t%C5%99­%C3%ADbodov%C3%BD+z%­C3%A1v%C4%9Bs&sa­fe=off&es_sm=122&­tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&e­i=S6eBU6KhK8O­tO8W2geAJ&ved=0CC4Q­sAQ&biw=1366&bih=637
Doplňuji:
…než to složitě popisovat,prohlídni si obrázky (viz odkaz),oči vnímají lépe než uši (tím myslím psaný text)

honza19hk

To je u traktorů.Slouží to k připevnění tzv nesených strojů(např brány) v těch dolních dvou hácích to sedí a tím třetím nahoře se nastavuje výška toho zařízení od země.V postatě to bývá šroubovice s protichůdnými závity na doladění výšky.navíc tam je pístnice pro zdvih celého zařízení.