tomas1541

Co znamená tovární repase?

Ahoj, narazil jsem na český obchod který prodává Iphone 5S za 6000kč což je krásná cena. Jenže ve stavu mají napsáno toto „Refurbished – autorizovaná / tovární repase – po vizuální a funční stránce 100% odpovídající novému telefonu“. Dále je tu ještě jedna věc na obchod jsem četl dobré i nedobré hodnocení. Jenže všude píšou ,že je problém s domluvou ale nakonec se to vyřeší. Na webu mají max 50 přístupu denně takže velký zájem není. Vyplatí se risk když nový třeba z ALZY stojí 9000Kč. ?

Nejlepší odpověď
tforro

Je to zařízení, které je opraveno a uvedeno do původního stavu. Prakticky se ale jedná o použité zboží. Dost bych se zajímal o záruku, protože zákon říká, že na NOVÉ zboží je záruka 24 měsíců, ale ten telefon není přece celý nový. Je třeba nový jen kryt, ale střeva jsou i přesto, že jsou v pořádku použitá…

Edit:
Neuvádíš adresu eshopu k ověření té záruky, ale pokud je záruka kratší než 24měsíců, tak bych si raději připlatil za NOVÝ kus.

Další odpovědi
McArthur

Jak píše tforro, jedná se o opravený mobil v servisním středisku výrobce, který byl znovu zabalen. Apple v prvních 12 měsících automaticky vyměňuje mobilní telefony za nové, pokud se zákazníkovi porouchají. Zdroj mobilů tak máš jasný.

V případě nákupu v e-shopu, kde se nějak nakonec problém vyřeší, bych byl opatrný a raději se poohlédl jinde nebo šel raději do nového.

V případě záruky platí, že i na opravený mobil platí záruka 24 měsíců, kterou prodejce může se souhlasem kupujícího zkrátit na 12 měsíců. Kratší záruku v České republice dostat nemůžeš. Pokud e-shop bude deklarovat záruku např. 6 měsíců, potom obchodník fixluje a opětně je to důvod jít někam jinam.