Marvan

Co znamená toto telefonní číslo

Dobrý den,

není mi jasné co znamenají telefonní čísla která se používají zejména v Americe.

1–800-MY-APPLE

Jak na telefonu vyťukáte toto telefonní číslo. Těchto podobných čísel jsou vidět desítky od ruzných velkých společností. Jak se taková čísla volají?
Doplňuji:
Takže zapomoci T9 se pismena vyťukají?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Vytáčejí se velmi lehce.
Jsou to čísla těžko a draze získaná. Toto číslo patří zřejmě společnosti apple.
Je to číslo 1–800–69–27753

Co písmeno, to číslo. Na klávesnici jsou písmena ne?

Ne, koukni na telefon, číslo 2 má písmena ABC atd.
Takže pokud ti napíšu VOLE, vytočíš 8653-chápeš?
Ne, že budeš vyťukávat jako když píšeš SMS, ale to písmeno, které je na klávese, je vlastně to číslo.
U nás to taky bylo myslím o pojišťovny, ale už nevím.
Co se lepší pamatuje? To číslo nebo to my apple?

Marvan

No jasný chápu princip… já jen že tomu se říka T9. Slovník, kterej na základě jednoho kliku na každou klávesu automaticky vyhledává nejvhodnejší slova

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/T9

Miroslavst

Vypadá to, že asi nechápeš. vůbec nebudeš psát sms, ale podíváš se na telefon a u každého čísla jsou přiřazena 3–4 písmena.
Pokud bude moje telefonní číslo 123–123456, tak můžu napsat písmena 123-gkoptw
Když vytáčíš číslo, přece písmena nepoužíváš, ani to T9.
Prostě vytočíš to číslo:
1–800-a nyní u jakého čísla je písmeno M?
u 6 u jakého čísla je písmeno Y u 9 atd.
Už jsem si vzpomněl na to naše číslo. Bylo to slovo pomoc.
Takže vytočíš 766662

Marvan

Jo ted ste přesně popsal jak funguje T9, neni třeba další vysvětlení… Chápu že se slova neobjevý, ale princip vytočení čísla je T9