Maggie.b

Co znamená toto rčení?

Lidé, kteří nevyvíjejí žádné duševní úsilí – i když zůstávají v ústraní v horách, jsou jako zvířata, která přezimují ve svých doupatech – hromadí pouze příčiny pro sestup do pekla.

Nejlepší odpověď
annas

Protože to souvisí s buddhismem, chápala bych citát tak, že se musíte v mysli obracet k B. učení, myslet jen na své vnitřní dobro, odříct se určitých světských činností, dodržovat morálku, dosáhnout jakého vyššího štěstí atd.
To určitě zvířata nedělají.

Další odpovědi
hanulka11

Zde si přečti tyto stránky je tam i povídání k tomu rčení.

http://www.oran­zovestranky.cz/gam­ma/view.php?cis­loclanku=2007012201

poa.li

Myslím, že pokud nejdeme dále, degenerujeme…