Rico

Co znamená toto přísloví?

Dneska jsem byl v jedné nejmenované firmě která provádí výkopové a zemní práce a na dveřích od kanceláře měli malým písmenem vytisknuté na papíře toto přísloví: Kovářova kobyla chodí bosy. Prosím o vysvětlení popř. přirovnání k podobnému přísloví.Všem dě­kuji

Nejlepší odpověď
quentos

tzn. ten, který má nejblíže k nějakému zdroji a zdá se, že by ho mohl snadno využít, to často vůbec nečiní či nemá zájem činit. Např. maminka kadeřnice má dceru, která chodí zásadně rozcuchaná a neupravená, i když by se mohla nechat učesat, ostříhat, upravit z první ruky…

Další odpovědi
Kiki-M

Snad to dobře vysvětlím. Oni (zemní firma)něco udělají pro ostatní, ale při tom to oni sami nemají. Kovářova kobyla chodí bosa: Kovář dělá podkovy ostatním koním, ale kobyla sama od kováře nemá podkovy.

člověk

několikaživotní praxe,mám tolik práce,pro jiné,že nemám čas udělat pro sebe to,co pro jiné dělám