LuCasCZ

Proč je slovo „podle“ homonymum??

Co znamená homonymum „podle“??

Nejlepší odpověď
quentos

Otázka v popisu nedává smysl, homonyma jsou si navzájem dvě slova.
Stačí si uvědomit, co ještě slovo „podle“ znamená – krom předložky.

Další odpovědi
Kepler

Slovo nebo jiná jazyková jednotka znějící nebo psaná stejně, ale různého významu. Např. kolej – vlaková trať, nebo ubytovací zařízení pro studenty.
Doplněno: až teď mi docvaklo, na co ses vlastně ptal. „Podle“ je buď předložka, nebo způsob jednání – od slova podlost.