Hawajka

Co znamená tohle čínské přísloví?

Chceš-li být šťasten jeden den, opij se. Chceš-li být šťasten jeden rok, ožeň se. Chceš-li být šťasten celý život, založ si zahradu.

Nejlepší odpověď
annas

Když se člověk opije – je mu lehce, jako by se vznášel, zdá se mu, že je šťastný, všechno kolem se mu jeví krásné, zapomíná na bolest.

Říká se, že první rok po svatbě jsou manželé šťastni. Po roce postupně začínaj partneři ztrácet ideály, není to, jak si představovali, začínají vznikat rozepře, které buď překonají, nebo manželství skončí. Proto štěstí trvá jen jeden rok.

Když si založíte zahradu, vysadíte květiny, pěstujete zeleninu, zasadíte stromy, přinášejí vám radost i užitek vlastně celý ži ot. . Když se dobře o zahradu staráte, je vkaždém ročním období jiná,, přináší radost, potěší atd. . Jde o trvalou hodnotu.

Další odpovědi
marci1

Alkohol nás učiní šťastnými jen chvíli, zamilování v manželství také netrvá dlouho, ale japonská ( původně čínská ) zahrada, to je něco tak krásného. Pěstuje se a zvelebuje celý život a celý život jsme šťastni. Celý život jsme obklopeni nádherou. Zkus se podívat na obrázky japonských zahrad. 🙂

Doplňuji:
Japonské zahrady : https://www.go­ogle.cz/search?q=ja­ponsk%C3%A9+zah­rady&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ei=pdLLVJKGA8­7KaMTVgrgP&ved=0­CAgQ_AUoAQ&biw=1292&­bih=646

klumprt

Že budu dneska šťastný jenom dneska 🙂

anonym

Napřed postel potom kostel (lidové rčení,podobenství).