JdC

Co znamená text písně Kam Slunce nikdy nesvítí.

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě jde o píseň z filmu Kam slunce nechodí. Ale je třeba znát kontext … protože jde o symbolické vyjádření

Slunce je dárcem života, přináší štěstí radost. , Vždyť nedostatek slunečních paprsků zhoršuje náladu, tím ovlivňuje i vztahy mezi lidmi. a snižuje odolnost proti nemocem.

Celý život v přírodě je k úzce závislý na slunci. Kam nechodí slunce, tam chodí lékař.

Jenže jde o filmovou komedii, takže „lékař“ (= člověk, který pomůže) zasáhne, protože slunce v rodině nesvítilo ((ke štěstí chybělo dítě). Jde o nadsázku. Morálka, nebo peníze? Prodám-li svou mravnost, může to přinést rodinné štěstí, zasvítí slunce? …

Doplňuji:
Ještě jsem našla píseň Kde slunce nikdy nesvítí. Je to píseň o nenaplněném vztahu.

Interpret vyjadřuje myšlenky., zda jeho vztah k dívce je láska, nenávist nebo bolest? Ať už vjde o cokoliv, vždy přinese bolest (symbol názvu – nesvítí slunce), zůstávají jen sny. .

Další odpovědi
JájsemRaibek

Taky to může znamenat, že je to v p…, tam taky slunce nesvítí.
A chtělo by to odkaz na tu píseň a slunce v názvu textu není planeta, takže malé s.