Dekr

Co znamená tento štítek na obrázku? Viděl jsem to na plotě u domu.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Od tohoto místa ve vzdálenosti 0,5m vlevo a 4,3m od plotu je vodovodní přípojka.

Další odpovědi
Lamalam

Pouze doplním Raibeka. Tohle je malá tabulka typu B a slouží k označování přípojek. Modrá barva zde označuje pitnou vodu (zelená – užitková, červená – požární, hnědá – odpadní), písmeno V je typ uzavírací armatury (zde ventil, K-kohout, S-šoupě, R-redukční ventil, H-hydrant). Před písmenem může být i číslice označující materiál potrubí (1– litina, 2-ocel, 3-olovo, 4– azbestocement, 5-PVC, 6-polyethylen, 7-sklolaminát, 8–9 – ostatní materiály), pokud by byla číslice umístěna i nad vodorovnou čarou, označovala by světlost potrubí.

Existuje i větší typ tabulky A pro označování vodovodních řádů, zde je údajů o něco víc. Více ve zdroji.

Zdroj: ČSN 75 5025 – Orientační tabulky rozvodné vodovodní sítě

Lamalam

Konkrétně tahle tabulka znamená: 0,5 m vlevo od svislé čáry a 4,3 m od plotu je umístěn ventil.