sisinec123

Co znamená tenhle citát?

„Když se budeš moc dlouho dívat do propasti, propast se podívá do tebe.“
Děkuju za odpovědi.

Nejlepší odpověď
iceT

Kdo dlouho hledí do propasti, toho propast pohltí aneb Kdo bojuje s nestvůrami, ať dá pozor, aby se sám nestal nestvůrou.

Myslím,že to má co dělat s dobrem a zlem; pokud někdo bude například zabíjet zlé lidi, sám se stane zlým člověkem ve jménu dobra. Tak to chápu.

Další odpovědi
gecco

Jestliže něco dlouho (či důkladně) zkoumáš (sleduješ), ovlivní tě to…