Malineli

Co znamená tato nemoc? Nemůžu ji nikde najít.

Dobrý den,

na půdě jsme našli staré dokumenty o našich předcích. V den úmrtí byla zaznamenána u jednoho předka nemoc: Harimonhagia cereli.
Hádám, že slovo pochází z latiny, ale na Googlu není k nalezení… nevíte, co by to mohlo být?

Nejlepší odpověď
arygnoc

krvácanie do mozgu.

celkom by ma zaujímalo, ako starý ten názov je.
pravdepodobne hodne zleží i na tom, kde študoval dotyčný lekár, ktorý vystavil dokument.

dnes sa tento názov prezentuje ako cerebellar haemorrhage.

😉

Další odpovědi
ivzez

Jste si tím názvem jisti (staré texty nebývá snadné přečíst),
nemá to být „haemorrhagia cerebri“ (mrtvice, krvácení do mozku)?

anonym

Prosím vás jen žádnou alternativní léčbu všechno se dá vyřešit pomocí boží…

„postav třeba chleba, upeč třeba zeď“

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ABBtmEjXwmQ