LejdyTerr

Co znamená tato kontrolka?

Co to znamená, když nám svítí tato kontrolka v autě? http://rc-vsetin.tym.cz/1.JPG A proč když doteď se nám světla rozsvěcela sama, tak teď to nejde?

Odpovědi
lukas.zmizik

Pokud svítí oranžově, pak to vypadá na chybu ABS, ale jenom hádám. Evropská auta by měla mít jednotný tvar kontrolek a tato mezi nimi není. Pak může svítit zeleně a v tom případě bych si s tím nelámal hlavu. Možná více najdeš v návodu.

aramah

Nefunguje ABS

mosoj

Kontrola prokluzu kol ASR je to rozšířená funkce ABS.

jpau

Podle me je to ESP (elektronicky system rizeni stability), mozna si ho jen omylem zapinas a vypinas napr. pri manipulaci s ruckou, tlacitkem pro vicko nadrze apod. – u nekterych aut se umistuje pobliz techto ovladacich prvku. Nejaka fatalni zavada pro auto to neni ale muze to znacne ovlivnit jizdni vlastnosti.

blesk26

Je to kontrolka ABS, shodou okolností na mě oranžově v týdnu svítila taky, asi se jí nelíbilo, že v servisu rozdělávali brzdy … stačilo na sněhu trochu probrzdit, ABS se chytlo a už nesvítí :)