zdenanv

Co znamená spojení zástupný problém… něco jako důležitý, týkající se hodně lidí?

Díky

Nejlepší odpověď
MK44

Zástupný problém není totéž jako problém zástupů. Pojem zástupný problém se používá pro problém, který zastupuje, nahrazuje či zastírá problém skutečný. Zástupné problémy se používají pro odvedení pozornosti od skutečných nebo závažnějších problémů, pro zpětné nebo nepoctivé zdůvodňování rozhodnutí nebo činů tj. pro vymlouvání se.
Pokud ovšem nějaké mocenské skupiny, například usilující o přerozdělení vlivu ve světě, použijí k vyvolání válečného konfliktu zástupný problém, jako tomu bylo v případě Sarajevského atentátu, vbrzku se problém může stát problémem zástupů – i milionových, a pak už je fuk co zastupovalo co …

Další odpovědi
Pepa25

Zástupný problém není důležitý problém, ale naopak pseudoproblém, problém vytažený a zdůrazňovaný uměle. Pokud někdo o nečem řekne, že je to zástupný problém, tak se tu věc snaží bagatelizovat a převést pozornost jinak, kde je podle něj skutečný problém.

ivzez

Souhlasím s MK44:

Zástupný problém je problém (často zveličený), který se
používá k odvedení pozornosti od problému skutečného.

Většinou se tak děje z důvodu neschopnosti
nebo nechuti (neochoty) vyřešit problém skutečný.

marci1

Zástupný problém znamená „jiný, alternativní, náhradní“ problém.
Doplňuji:
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/al­ternativni

anonym

goodnessrossi55@hotmail.com
ahoj drahá,
Mé jméno je miss Bože,
i, m zajímalo,
vy a je přátelský s
you.I by uvítal, kdyby se
seznámit co nejdříve,
můžete mi dostat přes můj soukromý
E_mail je uvedeno níže, takže můžeme
dostat se navzájem lépe poznat,
(goodnessrossi55@hotmail.com)
Docela věřím, že můžeme začít
Odtud protože to trvá, kdo zná někoho.
a také jsem vám poslat moji fotku,
S pozdravem,

dobroty.
_____________­_______
goodnessrossi55@hotmail.com
hello dear ,
my name is miss Goodness,
i,m interested in knowing
you and being friendly with
you.i would appreciate if we
get acquainted as soon as possible,
you can reach me through my private
e_mail stated below so that we can
get to know each other better,
(goodnessrossi55@hotmail.com)
I quite believe that we can start
from here since it takes one to know someone.
and also i will send you my picture,
Yours truly,

goodness.Vepište odpověď…