Retko

Co znamena splývavý??

„Splyvave roucho“…

Nejlepší odpověď
annas

Příd. jm. splývavý odvozené od slovesa splývati má další význam (vedle plout po povrchu vody bez pohybu rukou a nohou), a to viset volně dolů.
Tedy splývavé šaty jsou šaty visící volně dolů, nikoliv upnuté k tělu, jak píše invalida.
Příkladem splývavého oděvu je např. talár, tmavý splývavý oděv volného střihu.
Roucho ve staročeštině pak znamená oděv, šaty, šatstvo, ošacení, prádlo, vše, co se čistí praním

SSČ a staročeský slovník

Další odpovědi
invalida

Je to oblečení přiléhající k tělu.