Damiana

Co znamená Spam, Link a Cookie?

Nemám v tom úplně jasno. Co to přesně v mediálním světě znamená? Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Spam je nevyžádaná pošta, link je odkaz a cookie: Jako cookie (anglicky koláček, oplatka, sušenka) se v protokolu HTTP označuje malé množství dat, která WWW server pošle prohlížeči, který je uloží na počítači uživatele. Při každé další návštěvě téhož serveru pak prohlížeč tato data posílá zpět serveru. Cookies běžně slouží k rozlišování jednotlivých uživatelů, ukládá se do nich obsah „nákupního košíku“ v elektronických obchodech, uživatelské předvolby apod.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/HTTP_co­okie

Další odpovědi
quentos

spam je nevyžádaná pošta – povětšinou reklama, která chodí emailem, aniž by si o ni člověk řekl.
link je (v PC terminologii) česky (internetový) odkaz: např. www.odpovedi.cz je link na server Odpovědi.cz
cookie je doslova „sušenka“, nicméně v PC terminologii se jedná o malé soubory, které se uloží na váš počítač, když poprvé navštívíte nějakou internetovou stránku. Definici cookies jsem si musel najít, takže více zde: http://www.mi­crosoft.com/se­curity/resources/co­okie-whatis.aspx

beer

Odpovím otázkou:
Proč nedáš ta slova do Google – vše ti řekne..

štamgast

Spam-nevyžádaná pošta, link-adresa www, cookie-to jsou takové soubory, co si ukládá prohlížeč, třeba hesla, přezdívky atd-můžou být i infikované.