Co znamená slovo zdraví?

co to je

Nejlepší odpověď
annas

Zdraví – normální stav a fungování živého organismu – duševní zdraví, tělesné zdraví, stav organismu.

Jinak také – např. na zdraví – slova při přípitku.

Další odpovědi
dudu

Podle některých pesimistů je zdravý člověk vlastně jen ledabyle vyšetřený pacient.

Miroslavst

V dnešní době bohužel platí peníze=zdraví.
A toto jde ruka v ruce, protože pokud nejsou peníze, není zdraví a pokud není zdraví, nejsou peníze.
Dříve se přálo-hodně zdraví, štěstí,… a dnes by se mělo přát hodně peněz, zdraví,…
Bohužel doba je taková.

kapka

Pan Miroslavst se vůbec neplete a říká to správněji, než pravděpodobně zamýšlel. Vedle fyzického a psychického zdraví, existuje i rovnocenný pojem „sociální zdraví“. Pokud nemám např. kde bydlet, nejsem sociálně zdravá.
Zdraví, dle světové zdravotnické organizace, je stav fyzické, mentální a sociální pohody a nesestává se jen z absence nemoci či vady.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zdra­ví

Michal

Že Vám vše funguje tak jak má srdce ,ledviny atd.Nemáte vysoký ,ale ani nízký tlak.Cukrovku atd.
Pan Miroslav se plete:zdraví nelze koupit!!!Nebo si myslíte ,že tragicky zesnulý pan Svoboda měl málo peněz aby zachránil svou dceru?

anonym

Zdraví.....jsem docela rád,že nevím,jak dalece
funguje kšeft s tímto artiklem.
Kupování si orgánů od „neznámých dárců“,vykradení mrtví po katastrofách,u­božáci,kteří prodají kus sebe,aby zaplatili bůhvíco......
A až se skutečně začne průmyslově klonovat a ono se určitě začne.......pohoda.
A. Huxley a jeho „Konec civilizace“..také možnost.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­nec_civilizace

johana 56

Pro někoho pouhé slovo,pro jiného nedosažitelný cíl.Jeho význam si uvědomíme,až když nám chybí.Ironií osudu však je,že ti, co si ho neváží,bývají zdraví…