Co znamená slovo zaonačit?

Chci se zeptat,co znamená slovo zonačit.Otec mi slíbil,jestli budu mít samé jedničky,poletíme do Paříže.Měla jsem dvojku a on řekl že to musíme nějak zaonačit,já stále nechápu co to znamená.Díky předem za odpověď

Nejlepší odpověď
annas

Etymologicky sloveso souvisí se zájmenem on. Pomocí něho se nevyjadřujeme přesně a jsme schopni jeho pomocí leccos znejasnit, zamotat. Proto vznikla slovesa onačit a zaonačit, zařídit něco řekněme neprůhledným způsobem.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/regina/slo­va/_zprava/sun­dat--87237

Další odpovědi
anonym

Nějak to zařídit,upravit.

iceT

Zaonačí(zařídí)to tak,abyste Paříže letěli i s jednou dvojkou,protože jedna dvojka se samými jedničkami jsou SKORO samé jedničky,a myslím,že ti nechce kazit radost…

eLx

řekl bych, že to je to spojený ze slov „za“ a „onaký“, takže význam poupravit, udělat kapku jinak… asi poletíte jenom do Německa :)

žolik

nějak to udělá.

Zdroj: žolík

Alesh

No, místo do letu Paříže pojedete autobusem na Mácháč. 🙂