Co znamená slovo vstřícnost v návaznosti na kompliment?

Nejlepší odpověď
annas

Dělat kompliment – vyjádřit kladné pocity k druhému.
Takto je možné se domluvil, spolupracovat. Pokud je to odůvodněné a upřímné a nejde o lichotklu, může jedince motivovat k jednání, způsobí radost, uvolní ho. . Je to projev důvěry., komunikace mezi lidmi. Dotyčný by měl poděkovat.

Vstřícnost = vyjít někomu nebo něčemu vstříc.

"Uctivost (kompliment) mohou u lidí vzbuzovat vstřícnost a poddajnost jstejně jako teplo u vosku. A. Schopenhauer

Myslím si, že bychom si navzájem měli dávat více komplimentů. Pochválit každého, kdo si to zaslouží, když je ochotný, snaží se nám vyhovět apod., tedy toho, kdo jedná vstřícně.

Všechny to potěší a pomůže často vyvolat úsměv na tváři, způsobí radost.

Jestliže je člověk vstřícný, tedy ochotný poskytnout jakoukoliv pomoc, měli bychom ji příjímat s radostí. To, že pomoc přijmeme, potěšíme i toho, kdo nám pomohl.

Ale vstřícnost by neměla druhého obtěžovat, ponižovat, vést k předvádění se.

Stejně kompliment by měl být myšlený upřímně.

Ale bohužel, ne vždy to tak je. … Často jde v obou případech o zištné důvody … já na bráchu, brácha na mě …

Další odpovědi
fcoop

Pokud je kompliment myšlen zcela upřímně,je to „v cajku“.
Každého pochvala,uznání potěší.

Mimochodem – kdy nás naposledy někdo upřímně pochválil?

Daleko častěji je kompliment používán jako metoda,jak dosáhnout svého.
Je to forma manipulace.
V dnešní době,kdy rčení: „Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán“ není myšleno jako vtip,ale téměř vážně,je téměř rarita,kdy pan A. řekne panu B. :„Teda pane B.,tohle jste udělal fakt dobře.“
A myslí to vážně.
A panu B. narostou křídla.