Anténka

Co znamená slovo „tag“ a „vlog“?

Dokázal by mi někdo stručně vysvětlit tyto dvě slova? Předem děkuji! :)

Nejlepší odpověď
Zbynas

Tag:

  • klíčové slovo, které představuje obsah textu, používá se k vyhledávání
  • styl vlogů, otázky na určité téma

vlog: videoblog, pochází se slova blog, ale nejde o text, ale video, vesměs stejného obsahu, co blog.

Další odpovědi
dnb

Tag nebo-li tagy jsou serie slov, ktere umoznuji lepe vyhledat dany soubor ve vyhledavaci. Vlog je zase serie videi v jednom videi, je to takovy video blog.
Doplňuji:
Neviteto? > To je nesmysl s tím tvojím tagem, tag vyjadruje slovo, stitek, cedulku, jmenovku, apod. Z necim si to pletes…

arygnoc

je na nete málo slovníkov?

tag
vo výpočtovej technike označenie, značka prvkov v dátovej štruktúre.
(v pouličnej subkultúre) kresba, obrazec predstavujúce iniciálu mena alebo značku vytvorenú sprejerom. ( http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=tag )

vlog
videoblog, blog ktorý obsahuje videá miesto písaného textu. ( http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=vlog )

;-Q

Doplňuji:
dnb:

neviteto má tiež pravdu:

tagovať
● vo výpočtovej technike priraďovať niečomu tagy (značky).
● (v pouličnej subkultúre) vytvárať sprejom obrazce, značky. ( http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=ta­gova%C5%A5 )

Nevíteto?

vlog= video blog, prostě videa na určitá témata
tag= většinou otázky na nějaké téma, třeba 10 věcí co dělám na záchodě, 15 věcí co nesnáším na…apod. (autor může zatagovat někoho dalšího kdo bude odpovídat) 🙂

Nevíteto?

Určitě to vyjadřuje cedulku, štítek, jmenovku ale myslela jsem že i tohle, „štítek“ nebo „slovo“ (jako téma) které se předává dalším lidem , no nevím 🙂