HerbiG

co znamena slovo stereotip?

Nejlepší odpověď
annas

Opět jsem nedopatřením odpověděla.
Doplňuji:
Stereotyp = navyklý, ustálený úkon, způsob reagování, jednání, provádění atd.

Podle SSJC

Další odpovědi
quentos

píše se s tvrdým – stereotyp – a znamená cosi jako zaběhnutý pořádek, něco, na co je člověk obyčejně zvyklý; někdy to má negativní nádech, jako že je něco každý den furt stejné, beze změny, až je to otrava. Proto lidi rádi uvítají, když je nějaká náhlá změna ze stereotypu „vytrhne“.
Slovník cizích slov Encyklopedického domu to formuluje jako „jednotvárný, ustálený a navyklý vzorec chování a myšlení“.