bobánek

co znamená slovo Priapismus

Nejlepší odpověď
annas

Otevře se odkaz na slovník, kde význam uvidíte:

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/pri­apizmus-priapismus

Další odpovědi
panenka

Pod tímto názvem se skrývá dlouhotrvající a spontánně neustupující erekce doprovázená značnou bolestivostí. Slovo pochází z řečtiny, je odvozené od řeckého boha Priapa, což byl bůh zahrad a lásky v rostlinném i živočišném světě. Toto onemocnění není až tak časté, nicméně zasluhuje pozornost kvůli možným vážným urologickým komplikacím. Důležité je podotknout, že erekce u priapismu nesouvisí s pohlavním podrážděním, ani s libidózními představami nebo pocity, často bez spojitosti s předešlou sexuální aktivitou. Erekce je dlouhodobá, není spojena s orgastickými prožitky ani není ukončena ejakulací. Je to patologický stav vyžadující lékařský zásah více zde v odkaze

Zdroj: http://nemoci­.vitalion.cz/pri­apismus/

Monigue

Dlouhotrvající a spontánně neustupující erekce.
Topořivá tělesa nejsou při této poruše prokrvována a to působí bolest.
To si ještě pamatuji ze školy 😁