dedek

Co znamená slovo onuce?

Mám pocit,že by se dal tímto slovem nazvat člověk který…? a to je právě to co nevím.

Nejlepší odpověď
LuciJe

Onuce jsou pruhy látky, které se omotávají kolem chodidel. Onuce nahrazují ponožky a sloužily pro zabalení chodidla. Měly tedy funkci hygienickou, tepelně-izolační a částečně i fixační.

V přeneseném významu se výraz používá např. ve spojení „zacházet s něčím jako s onucí“, což znamená nešetrně, bezohledně, s opovržením.

Další odpovědi
Dandi

Je to zastaralý výraz pro ponožky, takže to mohl být člověk, který si je oblékal =D

alenka901

onuce-opovrhovat někým
nebo zastaralý nazav pro ponožky či pruh látky

pepee32

onucím říkali babičky…v dnešní době to znamená: podkolenky nebo ponožky

Attack-design

to jsou fusekle