Reflux CZ

Co znamená slovo narukovat ?

Díky :)

Nejlepší odpověď
gecco

Nastoupit (původně vojenskou službu).

Další odpovědi
marci1

Jak píše „gecco“, nastoupit vojenskou službu. Jedná se o vojenský žargon.
„Z němčiny: einrücken – vstoupit, postoupit, včlenit se.“

http://www.on­tola.com/cs/di/co-znamena-slovo-quot-narukovat-quot

Magix.cz

Duben ´96 Jihlava :) Jestli je to do nějakého referátu, Reflux CZ, pak bych se zmínil také o „naverbovat“, „verbíři“ a rekrutské kytce. Význam je asi stejný – chtě/nechtě musím se zapojit do pravidelné armády.