annas

Co znamená slovo kosíř?

Zřejmě něco do kuchyně.

Nejlepší odpověď
annas

Kosíř – ze stč. kosieř = zakřivený nůž.

Stč. slovník

Další odpovědi
anonym

Viz odkaz

Zdroj: http://www.vlcnov­.cz/obcasnik/i­mage08/2008031­10940_VLCNOV.jpg

mosoj

Úplně jistej si nejsem, ale myslím si, že kosíř se říkalo pouzdru na brousek na kosu, který se nosil na opasku a byla v něm voda a v té vodě zastrčený brousek na kosu.

čárlí

Kosíř je kovový držák kosy na dřevěném nebo kovovém kosišti.

janek66

Kosíř je také jeden velmi známý „kopec“ mezi Prostějovem a Olomoucí.
Jestli dostal své jméno podle zakřivení,kterým se podobá nástroji uvedenému výše to už nevím.