dmatejek777

Co znamená slovo „keep“, např. ve větách? Pořád to nemůžu pochopit.

Nejlepší odpověď
quentos

např. v jakých větách? Otázka je moc obecná, toto slovo má asi pětadvacet významů.

Nejběžnější významy
udržovat, držet (jakým / kde): Keep warm. Držte se v teple.
  • (po)nechat si: You can keep it. To si můžete nechat (tj. nevracet).
    • ve spojení s gerundiem (-ing-ovým tvarem): stále dělat (co); pokračovat v (činnosti), dál dělat co (často s „on“):

keep smiling – stále se usmívat.
keep going (on). Jděte stále dál / nezastavujte se / jen tak dál.
keep (on) driving – jet dál
keep a lover – vydržovat si milenku
keep a promise – dodržet slib…

je toho moc, to bych tady byl do zejtra. Výše je jen, co mě z fleku napadlo…

Další odpovědi
Psychotic

Doplním quentose:

Keep také může znamenat „hlavní věž“.
Ve spojení s předložkami se pak může význam měnit.
keep away – držet dál
keep up – udržovat
keep from – chránit před